Türk Ünlüler Aslen Nereli? Şaşıracaksınız

 1. Nilperi Şahinkaya – Aslen Dekar Senegallidir. 1988 yılında Dakar Senegal’de doğan Nilperi Şahinkaya Türkiye’de tanınan bir oyuncudur. Şahinkaya tiyatro dizi ve sinema projelerinde gösterdiği başarılı performanslarla tanınmış genç ve yetenekli bir oyuncu olarak dikkat çekmiştir. Kendine özgü oyunculuk tarzıyla seyircilerin beğenisini kazanan Şahinkaya genellikle enerjik ve canlı karakterleri canlandırmıştır.
 2. Binnur Kaya – Aslen Adanalıdır. 1972 yılında Ankara’da doğan Binnur Kaya aslen Adana kökenlidir. Sinema ve televizyon dünyasında etkileyici oyunculuk kariyeri bulunmaktadır.
 3. Kenan İmirzalıoğlu – Aslen Ankara’nın Bala ilçesindendir. 1974 yılında Ankara’da doğan Kenan İmirzalıoğlu Türk sinema ve televizyon dünyasında önemli roller üstlenmiştir.
 4. Burak Özçivit – Aslen İstanbulludur. 1984 yılında İstanbul’da doğan Burak Özçivit özellikle dizi projelerindeki başarılı performanslarıyla tanınmıştır.
 5. Kıvanç Tatlıtuğ – Aslen Adanalıdır. 1983 yılında Adana’da doğan Kıvanç Tatlıtuğ modellikten oyunculuğa geçiş yaparak başarılı bir kariyer sürdürmüştür. Hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda tanınmaktadır.
 6. Çağatay Ulusoy – Aslen İstanbulludur. 1990 yılında İstanbul’da doğan Çağatay Ulusoy Türk mankenlik ve oyunculuk dünyasının öne çıkan isimlerinden biridir. Anne tarafı Boşnak baba tarafı ise Bulgaristan göçmenidir
 7. Ezgi Mola – Aslen Malatyalıdır. 1983 yılında İstanbul’da doğan Ezgi Mola aslen Malatya kökenlidir. Sinema ve televizyon dünyasında etkileyici performanslarıyla tanınan Mola özellikle komedi rolleriyle sevilmiştir.
 8. Cem Yılmaz – Aslen Sivaslıdır. Türk komedyeni Cem Yılmaz 1973 yılında İstanbul’da doğmuş olup Sivas kökenlidir. Stand-up gösterileri ve sinema filmleriyle geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır.
 9. Sinem Kobal – Aslen Rizelidir. 1987 İstanbul doğumlu Sinem Kobal aslen Rize kökenlidir. Televizyon dizileri ve sinema filmlerindeki başarılı performanslarıyla tanınan Kobal genç izleyici kitlesinin favorileri arasındadır.
 10. Aras Bulut İynemli – Aslen İstanbulludur. 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Aras Bulut İynemli aslen İstanbulludur. Özellikle dramatik rollerde gösterdiği üstün performanslarla tanınır ve sevilir.
 11. Serenay Sarıkaya – Aslen Ankaralıdır. 1 Temmuz 1992 Ankara’da dünyaya gelen Sarıkaya Türk oyuncu ve modeldir.
 12. Hazal Kaya – Aslen Gazianteplidir. Hazal Kaya 1990 yılında Konya’da dünyaya gelmiş ancak aslen Gaziantep kökenlidir. Başarılı oyunculuk kariyeri boyunca birçok popüler dizide rol almıştır.
 13. Boran Kuzum – Aslen Ankaralıdır. Boran Kuzum 1992 yılında Ankara’da doğmuştur. Genç yaşta başladığı oyunculuk kariyerinde özellikle tarihi ve dramatik rollerde gösterdiği performanslarla dikkat çekmiştir.
 14. Miray Daner – Aslen Giresunludur. 1999 yılında İstanbul’da doğan Miray Daner aslen Giresun kökenlidir. Genç yaşta başladığı oyunculuk kariyerinde başarılı performanslarıyla dikkat çekmiştir.
 15. Şeyma Subaşı – Aslen Samsunludur. Şeyma Subaşı medya ve moda dünyasında tanınan bir isim olup Samsun kökenlidir. Sosyal medyadaki etkileyici varlığıyla bilinir.
 16. Cihangir Ceylan – Aslen Elazığlıdır. Cihangir Ceylan oyunculuk alanında kendini kanıtlamış bir isim olup aslen Elazığ kökenlidir. Çeşitli dizi ve filmlerde rol almıştır.
 17. Dilan Çiçek Deniz – Aslen Sivaslıdır. 1995 doğumlu Dilan Çiçek Deniz Sivas kökenli olup model ve oyuncu olarak tanınmaktadır. Özellikle gençlik dizilerindeki rolleriyle ünlüdür.
 18. Gazapizm – Aslen Elazığlıdır. Gazapizm gerçek adı ile Anıl Acar rap müzik sanatçısıdır ve Elazığ kökenlidir. Şarkıları ve tarzıyla geniş bir hayran kitlesi edinmiştir.
 19. Beren Saat – Aslen Gümüşhanelidir. 1984 yılında Ankara’da doğan Beren Saat aslen Gümüşhane kökenlidir. Türk televizyon dizilerindeki başarılı performanslarıyla tanınır.
 20. Şifanur Gül – 1997 yılında Ankara’da doğan Özge Şifanur kariyerinde birçok başarılı diziye imza atmıştır.
 21. Özge Özpirinççi – Aslen Diyarbakırlıdır. 1986 yılında İstanbul’da doğan Özge Özpirinççi aslen Diyarbakır kökenlidir. Oyunculuk kariyerinde birçok başarılı dizi ve filme imza atmıştır.
 22. Aleyna Tilki – Aslen Konyalıdır. Annesi Of Trabzonlu olan Genç pop şarkıcısı Aleyna Tilki 2000 yılında Konya’da doğmuştur. Müzik kariyerinde hızlı bir yükseliş göstermiştir.
 23. Selin Ciğerci – Aslen Konyalıdır. İş kadını ve sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci Konya kökenlidir. Cesur kişiliği ve girişimcilik yetenekleriyle tanınır.
 24. Hadise – Aslen Sivaslıdır. Pop müzik sanatçısı Hadise 1985 yılında Belçika’da doğmuş olup aslen Sivas kökenlidir. Uluslararası müzik piyasasında da başarılar elde etmiştir.
 25. CZN Burak – Aslen Hataylıdır. CZN Burak gerçek adıyla Burak Özdemir şef ve sosyal medya fenomenidir. Hatay kökenli olup yemek videolarıyla ün kazanmıştır.
 26. Hande Erçel – Aslen Balıkesirlidir. 1993 yılında Bandırma’da doğan Hande Erçel aslen Balıkesir kökenlidir. Genç oyuncu dizi ve modellik çalışmalarıyla tanınır.
 27. Demet Evgar – Aslen Manisalıdır. Demet Evgar 1980 yılında Manisa’da doğmuş olup tiyatro sinema ve televizyon dünyasında başarılı bir kariyer sürdürmektedir.
 28. Demet Özdemir – Aslen Kocaelilidir. 1992 doğumlu Demet Özdemir Kocaeli kökenli olup dansçılık ve oyunculuk alanlarında tanınmıştır. Özellikle romantik komedi dizilerinde başarılıdır.
 29. Nusret Gökçe – Aslen Erzurumludur. “Salt Bae” olarak da tanınan Nusret Gökçe 1983 yılında Erzurum’da doğmuş ünlü bir şef ve iş insanıdır.
 30. Vedat Erincin – Aslen Kırcaali/Bulgaristanlıdır. Vedat Erincin 1944 yılında Bulgaristan’ın Kırcaali şehrinde doğmuştur. Almanya’ya göç eden Erincin burada oyunculuk kariyerine devam etmiştir.
 31. Hasan Can Kaya – Aslen Malatyalıdır. Komedyen ve sunucu Hasan Can Kaya Malatya kökenlidir. “Konuşanlar” adlı talk-show programıyla geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştır.
 32. Ben Fero – Aslen İzmirli Rap müzik sanatçısı Ben Fero 1991 yılında Almanya’da doğmuş ancak aslen İzmir kökenlidir. Şarkıları ve stilistlik tarzıyla dikkat çeker.
 33. Acun Ilıcalı – Aslen Erzurumludur. 1969 yılında Edirne’de doğan Acun Ilıcalı aslen Erzurum kökenlidir. Televizyon yapımcısı ve sunucu olarak tanınan Ilıcalı Türk televizyon dünyasının önde gelen isimlerindendir.
 34. Onur Tuna – Aslen Çanakkalelidir. 1985 yılında Çanakkale’de doğan Onur Tuna oyunculuk kariyerinde birçok dizi ve filmde rol almıştır. Yakışıklılığı ve yeteneğiyle dikkat çeker.
 35. Edis – Aslen İzmirli. 1990 yılında Londra’da doğan Edis Görgülü aslen İzmir kökenlidir. Pop müzik sanatçısı olarak genç kitleler arasında popülerdir.
 36. Cemal Can Canseven – Aslen İzmirli. 1998 yılında İzmir’de doğan Cemal Can Canseven genç yaşta sosyal medya üzerinden tanınmaya başlamış ve “Survivor” yarışmasıyla ünlenmiştir.
 37. Mesut Can Tomay – Aslen Karslı. Mesut Can Tomay internet fenomeni ve oyuncu olarak tanınmış Kars kökenli bir isimdir.
 38. Ali Biçim – Aslen Kocaelilidir. Komedyen ve oyuncu Ali Biçim Kocaeli kökenlidir. Televizyon programları ve stand-up gösterileriyle tanınır.
 39. Danla Biliç – Aslen Kütahyalıdır. Sosyal medya fenomeni ve iş kadını Danla Biliç Kütahya kökenlidir. YouTube ve Instagram üzerinden geniş bir takipçi kitlesine sahiptir.
 40. Berkcan Güven – Aslen Sakaryalıdır. YouTuber ve müzisyen Berkcan Güven Sakarya kökenlidir. Sosyal medya üzerindeki eğlenceli içerikleri ve müzik çalışmalarıyla tanınır.
 41. Ezhel – Aslen Erzincanlıdır. Rap müzik sanatçısı Ezhel 1990 yılında Ankara’da doğmuş ancak aslen Erzincan kökenlidir. Şarkıları ve tarzıyla gençler arasında popülerdir.
 42. Duygu Özaslan – Aslen Yozgatlıdır. Sosyal medya fenomeni ve güzellik uzmanı Duygu Özaslan Yozgat kökenlidir. YouTube ve Instagram üzerinden güzellik ve yaşam tarzı içerikleri paylaşır.
 43. Merve Dizdar – Aslen İzmirli. 1986 yılında İzmir’de doğan Merve Dizdar aslen İzmir kökenlidir. Oyunculuk kariyerinde sahne ve ekran projeleriyle dikkat çekmiştir.
 44. Taner Ölmez – Aslen Tuncelilidir. 1986 yılında Tunceli’de doğan Taner Ölmez aslen Tunceli kökenlidir. Özellikle televizyon dizilerindeki etkileyici performanslarıyla tanınır.
 45. Pınar Deniz – Aslen Mardinlidir. 1993 yılında Adana’da doğan Pınar Deniz aslen Mardin kökenlidir. Oyunculuk kariyerinde gösterdiği başarılı performanslarla dikkat çekmiştir.
 46. Mehmet Yalçınkaya – Aslen Boluludur. Şef ve televizyon yıldızı Mehmet Yalçınkaya Bolu kökenlidir. Yemek yarışmaları ve televizyon programlarıyla tanınmıştır.
 47. Haluk Bilginer – Aslen Erzincanlıdır. Deneyimli aktör Haluk Bilginer 1954 yılında İzmir’de doğmuş ancak aslen Erzincan kökenlidir. Hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda başarılı bir oyunculuktur.
 48. Doğu Demirkol – Aslen Balıkesirlidir. Komedyen ve oyuncu Doğu Demirkol Balıkesir kökenlidir. Stand-up gösterileri ve televizyon projeleriyle tanınmaktadır.
 49. Burak Deniz – Aslen Kocaelilidir. 1991 yılında İzmit’te doğan Burak Deniz aslen Kocaeli kökenlidir. Genç oyuncu televizyon dizilerindeki rolleriyle tanınmıştır.
 50. Melisa Şenolsun – Aslen İzmirli. 1996 yılında İzmir’de doğan Melisa Şenolsun aslen İzmir kökenlidir. Televizyon ve sinema projelerinde gösterdiği başarılı performanslarla dikkat çekmiştir.
 51. Sagopa Kajmer – Aslen Samsunludur. Rap müziğin önemli isimlerinden Sagopa Kajmer aslen Samsun kökenlidir. Şarkı sözleri ve üslubuyla geniş bir hayran kitlesine sahiptir.
 52. Haluk Levent – Aslen Adanalıdır. 1968 yılında Adana’da doğan Haluk Levent aslen Adanalıdır. Rock müziğin sevilen isimlerinden biri olarak tanınır.
 53. Uraz Kaygılaroğlu – Aslen Balıkesirlidir. Oyuncu ve sunucu Uraz Kaygılaroğlu Balıkesir kökenlidir. Televizyon ve sinema projelerindeki başarılı çalışmalarıyla bilinir.
 54. Burçin Terzioğlu – Aslen Trabzonludur. 1980 yılında İstanbul’da doğan Burçin Terzioğlu aslen Trabzon kökenlidir. Oyunculuk kariyerinde birçok başarılı projede yer almıştır.
 55. Caner Cindoruk – Aslen Adanalıdır. 1980 yılında Adana’da doğan Caner Cindoruk aslen Adanalıdır. Tiyatro sinema ve televizyon alanlarında başarılı bir oyunculuk kariyeri sürdürmektedir.
 56. Erkan Kolçak Köstendil – Aslen Bursalıdır. 1983 yılında Bursa’da doğan Erkan Kolçak Köstendil aslen Bursalıdır. Oyunculuk ve yazarlık alanlarında önemli başarılara imza atmıştır.
 57. Berfin Nilsu Aktaş – Aslen Ankaralıdır. Genç ve yetenekli oyuncu Berfin Nilsu Aktaş Ankara kökenlidir. Televizyon dizilerindeki rolleriyle tanınmıştır.
 58. Melisa Aslı Pamuk – Aslen Hataylıdır. 1991 yılında Hollanda’da doğan Melisa Aslı Pamuk aslen Hatay kökenlidir. Model ve oyuncu olarak tanınır.
 59. Celile Toyon – Aslen İstanbulludur. Tiyatro sinema ve dizi oyuncusu Celile Toyon İstanbul kökenlidir. Sanat kariyeri boyunca birçok önemli projede yer almıştır.
 60. Lilâ Gürmen – Aslen Ankaralıdır. Oyuncu Lilâ Gürmen Ankara kökenlidir. Tiyatro ve sinema alanlarında etkili performanslar sergilemiştir.
 61. Zafer Algöz – Aslen Karslıdır. 1961’de Kars’ta doğdu. 1966’da Trabzon’a taşındı ilkokulu Dumlupınar İlkokulu’nda okudu.
 62. Çağlar Çorumlu – Aslen Amasyalıdır. 4 Aralık 1977’de Merzifon’da doğmuştur.
 63. Engin Şenkan – Aslen İstanbulludur. 1 Ocak 1944 İstanbul doğumlu olan Engin Şenkan Türk tiyatro ve sinema oyuncusudur.
 64. Evrim Alasya – Aslen İzmirlidir.
 65. Olgun Şimşek – Aslen Bingöllüdür. 1971 Bursa doğumlu olup Türk sinema ve tiyatro oyuncusudur.
 66. Berrak Tüzünataç – Aslen Yalovalıdır. 2 Kasım 1984 Yalova doğumlu olup Türk sinema ve tiyatro oyuncusudur.
 67. Salih Bademci – Aslen İzmirlidir. 1984 doğumlu Salih Bademci İzmir’de dünyaya gelmiştir. Oyunculuk ve müzik alanlarında gösterdiği başarılı performanslarla tanınan Bademci çeşitli televizyon dizilerinde rol almıştır.
 68. Necip Memili – Aslen Adanalıdır. 27 Mayıs 1980 Adana doğumludur. Tiyatro ve Sinema oyuncusudur.
 69. Can Yılmaz – Aslen Sivaslıdır. 8 Aralık 1968 İstanbul’da doğan Türk oyuncu senarist ve yazardır.
 70. Cengiz Bozkurt – Aslen Nevşehirlidir. 24 Aralık 1965 Nevşehir doğumlu olan Bozkurt Türk sinema oyuncusudur.
 71. Tuba Büyüküstün – Aslen İstanbulludur. 1982 yılında İstanbul’da doğan Tuba Büyüküstün Türk televizyon ve sinema dünyasının önde gelen isimlerindendir.
 72. Tarkan – Aslen Almanya’da doğmuş aslen Rizelidir. 1972 yılında Almanya’da doğan Tarkan Türk pop müziğinin en tanınmış isimlerinden biridir.
 73. Fahriye Evcen – Aslen Samsunludur. 1986 yılında Almanya’da doğan Fahriye Evcen Türk dizi ve sinema oyuncusudur.
 74. Halit Ergenç – Aslen İstanbulludur. 1970 yılında İstanbul’da doğan Halit Ergenç başarılı bir tiyatro sinema ve dizi oyuncusudur.
 75. Meryem Uzerli – Aslen İstanbulludur. 1983 yılında Almanya’da doğan Meryem Uzerli Türk dizilerindeki başarılı rolleriyle tanınmıştır.
 76. Bergüzar Korel – Aslen İstanbulludur. 1982 yılında İstanbul’da doğan Bergüzar Korel Türk televizyon ve sinema dünyasında tanınan bir oyuncudur.
 77. Azra Akın – Aslen Almelo Hollanda doğumludur ve Türk kökenlidir. 1981 yılında Hollanda’da doğan Azra Akın model ve oyuncu olarak tanınmıştır.
 78. Sibel Kekilli – Aslen Heilbronn Almanya doğumludur ve Türk kökenlidir. 1980 yılında Almanya’da doğan Sibel Kekilli uluslararası sinema projelerinde yer almıştır.
 79. Nuri Bilge Ceylan – Aslen İstanbulludur. 1959 yılında İstanbul’da doğan Nuri Bilge Ceylan ödüllü bir film yönetmeni ve senaristtir.
 80. Gülse Birsel – Aslen Uşaklıdır. 1971 yılında İstanbul’da doğan Gülse Birsel yazar ve oyuncu olarak tanınmaktadır.
 81. İlber Ortaylı – Aslen İstanbulludur. 1947 yılında İstanbul’da doğan İlber Ortaylı Türk tarihçi ve akademisyendir.
 82. Şenay Gürler – Aslen Ardahanlıdır. 1966 yılının haziran ayında İzmir’de doğmuştur. Avrupa yakasının sevilen oyuncusu olan güzel sanatçı Sinema ve Tiyatro oyuncusudur.
 83. Gülşen Bubikoğlu – Aslen İstanbulludur. 1954 yılında İstanbul’da doğan Gülşen Bubikoğlu Türk sinema ve televizyon dünyasında tanınmış bir oyuncudur.
 84. Metin Akpınar – Aslen İstanbulludur. 1941 yılında İstanbul’da doğan Metin Akpınar Türk sinema ve tiyatro dünyasının önemli isimlerindendir.
 85. Beyazıt Öztürk – Aslen Artvinlidir. 1969 yılında Bolu’da doğan Beyazıt Öztürk Türk televizyoncu ve komedyendir.
 86. Cüneyt Arkın – Aslen Eskişehirlidir. 1937 yılında Eskişehir’de doğan Cüneyt Arkın Türk sinema tarihinin en önemli oyuncularından biridir.
 87. Sezen Aksu – Aslen Rizelidir. 1954 yılında Denizli’de doğan Sezen Aksu Türk pop müziğinin öncü isimlerinden biridir.
 88. Türkan Şoray – Aslen İstanbulludur. 1945 yılında İstanbul’da doğan Türkan Şoray Türk sinemasının “Sultan”ı olarak bilinir.
 89. Şener Şen – Aslen Adanalıdır. 1941 yılında Adana’da doğan Şener Şen Türk sinema ve tiyatro dünyasının duayenlerindendir.
 90. Hülya Avşar – Aslen Ardahanlıdır. 1963 yılında Edremit Balıkesir’de doğan Hülya Avşarın Babası Kürt annesi Türk kökenli aileye mensuptur.. 1983’te Güzellik Yarışmasını kazanan sarışın güzel Türk sinema ve müzik dünyasında tanınmış bir isimdir.
 91. Fatma Girik – Aslen İstanbulludur. 1942 yılında İstanbul’da doğan Fatma Girik Türk sinemasının en tanınmış isimlerinden biridir.
 92. Kaya Çilingiroğlu – Aslen İstanbulludur. İş insanı ve eski sporcu Kaya Çilingiroğlu İstanbul kökenlidir.
 93. Orhan Gencebay – Aslen Samsunludur. 1944 yılında Samsun’da doğan Orhan Gencebay Türk müziğinin önemli isimlerinden biridir.
 94. Ferdi Tayfur – Aslen Adanalıdır. 1945 yılında Adana’da doğan Ferdi Tayfur Türk arabesk müziğinin ünlü isimlerindendir.
 95. Müslüm Gürses – Aslen Şanlıurfa Halfetilidir. 1953 yılında Şanlıurfa’da doğan Müslüm Gürses Türk arabesk müziğinin efsanevi isimlerinden biridir.
 96. Kemal Sunal – Aslen Malatyalıdır. 1944 yılında İstanbul’da doğan Kemal Sunal Türk sinemasının en sevilen komedyenlerinden biridir.
 97. Ajda Pekkan – Aslen İstanbulludur. 1946 yılında İstanbul’da doğan Ajda Pekkan Türk pop müziğinin ikonik isimlerinden biridir ve uzun süren başarılı bir kariyere sahiptir.
 98. Adile Naşit (Adela Özcan) – Aslen İstanbulludur. Anne Tarafı Ermeni Baba Tarafı Rum Kökenlidir. 1930 yılında İstanbul’da doğan Adile Naşit Türk sinemasının ve tiyatrosunun sevilen yüzlerinden biriydi ve özellikle komedi rolleriyle tanınıyordu.
 99. Aydemir Akbaş – Aslen İstanbulludur. 1936 yılında İstanbul’da doğan Aydemir Akbaş Türk sinemasında komedi ve karakter oyuncusu olarak tanınmaktadır.
 100. Ayhan Işık – Aslen İzmirlidir. 1929 yılında İzmir’de doğan Ayhan Işık Türk sinema tarihinin en ünlü aktörlerinden biri olarak kabul edilir.
 101. Ayşen Gruda – Aslen İstanbulludur. 1944 yılında İstanbul’da doğan Ayşen Gruda Türk sinemasında önemli bir komedi oyuncusuydu.
 102. Belgin Doruk – Aslen Ankaralıdır. 1936 yılında Ankara’da doğan Belgin Doruk 1950’ler ve 1960’ların Türk sinemasının en popüler isimlerindendir.
 103. Bulut Aras – Aslen İstanbulludur. 1952 yılında İstanbul’da doğan Bulut Aras Türk sinemasının 1970’ler ve 1980’ler döneminde popüler bir aktörüydü.
 104. Bülent Kayabaş – Aslen İstanbulludur. 1945 yılında İstanbul’da doğan Bülent Kayabaş Türk sinemasında ve tiyatrosunda tanınan bir oyuncuydu.
 105. Ediz Hun – Aslen İstanbulludur. 1940 yılında İstanbul’da doğan Ediz Hun 1960’lar ve 1970’lerin Türk sinemasının popüler aktörlerinden biriydi.
 106. Erol Taş – Aslen Malatyalıdır. 1928 yılında Malatya’da doğan Erol Taş Türk sinemasının kötü adam rolleriyle tanınan ünlü bir karakter oyuncusuydu.
 107. Filiz Akın – Aslen Ankaralıdır. 1943 yılında Ankara’da doğan Filiz Akın Türk sinema tarihinin en ünlü oyuncularından biridir.
 108. Halit Akçatepe – Aslen Orduludur. 1938 yılında İstanbul’da doğan Halit Akçatepe Türk sinema ve televizyon dünyasında tanınan bir komedi oyuncusuydu.
 109. Hulusi Kentmen – Aslen İzmit Kocaelilidir. 1912 yılında Kocaeli İzmit’te doğan Hulusi Kentmen Türk sinemasının sevilen karakter oyuncularından biriydi.
 110. Hülya Koçyiğit – Aslen İstanbulludur. 1947 yılında İstanbul’da doğan Hülya Koçyiğit Türk sinema tarihinin en önemli oyuncularından biridir.
 111. İlyas Salman – Aslen Malatyalıdır. 1949 yılında Malatya’da doğan İlyas Salman Türk sinema ve tiyatrosunda tanınan bir aktör ve yönetmendir.
 112. Kadir İnanır – Aslen Fatsa Ordu’dandır. 1949 yılında Fatsa Ordu’da doğan Kadir İnanır Türk sinemasının en ünlü aktörlerinden biridir.
 113. Kartal Tibet – Aslen Ankaralıdır. 1938 yılında Ankara’da doğan Kartal Tibet Türk sinemasının hem oyuncu hem de yönetmen olarak tanınmış bir ismidir.
 114. Müjdat Gezen – Aslen İstanbulludur. 1943 yılında İstanbul’da doğan Müjdat Gezen Türk tiyatrosu sineması ve televizyon dünyasında tanınan bir sanatçıdır.
 115. Güven Murat Akpınar – Aslen Ardahanlıdır.  25 Kasım 1988 Ardahan doğumlu olan Akpınar Sinema oyuncusudur.
 116. Müjde Ar – Aslen İstanbulludur. 1954 yılında İstanbul’da doğan Müjde Ar Türk sinemasının en önemli oyuncularından biridir ve özellikle 1980’lerdeki rolleriyle tanınır.
 117. Necla Nazır – Aslen İstanbulludur. 16 Nisan 1956 İskeçe Yunanistan’da doğan Necla Nazır Türk sinemasında 1970’ler ve 1980’lerde popüler bir oyuncuydu.
 118. Oya Aydoğan – Aslen Erzincanlıdır. 1957 yılında Erzincan’da doğan Oya Aydoğan Türk sineması ve televizyon dünyasının tanınmış isimlerindendi.
 119. Perihan Savaş – Aslen Sürmene Trabzonludur. 14 Haziran 1957 yılında İstanbul’da doğan Perihan Savaş Türk sinemasında ve televizyon projelerinde tanınan bir oyuncudur.
 120. Perran Kutman (Perran Kanat) – Aslen İstanbulludur. 1949 yılında İstanbul’da doğan Perran Kutman Türk televizyon ve sinema dünyasında özellikle komedi rolleriyle tanınır.
 121. Sadri Alışık – Aslen İstanbulludur. 1925 yılında İstanbul’da doğan Sadri Alışık Türk sinemasının en önemli aktörlerinden biriydi ve birçok unutulmaz filme imza attı.
 122. Salih Güney – Aslen Adanalıdır. 1945 yılında Adana’da doğan Salih Güney Türk sinemasında ve tiyatrosunda tanınan bir aktördür.
 123. Serdar Gökhan – Aslen Sivaslıdır. 1946 yılında Sivas’ta doğan Serdar Gökhan Türk sinemasının ve televizyonunun tanınmış bir yüzüdür.
 124. Tarık Akan – Aslen Gümüşhanelidir. 1949 yılında İstanbul’da doğan Tarık Akan Türk sinemasının en popüler ve saygın aktörlerinden biriydi.
 125. Yılmaz Güney – Aslen Adanalıdır. 1937 yılında Adana’da doğan Yılmaz Güney Türk sinemasının efsanevi isimlerinden biriydi ve hem oyuncu hem de yönetmen olarak tanındı.
 126. Zeki Alasya – Aslen Kıbrıslıdır. 1943 yılında İstanbul’da doğan Zeki Alasya Türk sinemasının ve tiyatrosunun en sevilen komedyenlerindendi.
 127. Zeki Müren – Aslen Bursalıdır. 1931 yılında Bursa’da doğan Zeki Müren Türk sanat müziğinin en önemli isimlerinden biri olarak kabul edilir.
 128. Emrah (Erdoğan İpek) – Aslen Diyarbakırlıdır. 1971 yılında Diyarbakır’da doğan Emrah “Küçük Emrah” olarak da tanınır ve Türk müziği ve sinemasında çocuk oyuncu olarak başladığı kariyerine sanatçı olarak devam etmiştir.
 129. Ceylan Avcı – Aslen Tuncelilidir. 26 Haziran 1974 İstanbul Doğumlu olan Şarkıcı ve oyuncu Ceylan Avcı Tunceli kökenlidir. Türk halk müziği ve arabesk müzik alanlarında tanınmış bir isimdir.
 130. Ali Şen – Aslen Adanalıdır. 26 Aralık 1918 tarihinde Adana’da doğan Ali Şen Türk sinemasının deneyimli ve sevilen bir karakter oyuncusuydu.
 131. Nuray Hafiftaş – Aslen Ardahanlıdır. 1964 yılında Ardahan’ın Çıldır ilçesinde doğan Hafiftaş Aslen Azeri kökenli bir sanatçımızdır.
 132. Cansu Dere – Aslen Ankaralıdır. 1980 Ankara doğumlu olan Dere Anne tarafından İzmir ve Selanik göçmeni Baba tarafından ise Bulgaristan göçmeni kökenlidir. Miss Turkey üçüncüsü olan Ünlü sanatçı Manken ve  Sinema oyuncusudur.
5 1 oy
Puan

Gizem Sonsuz

Ben moda ve güzellik dünyasına derin bir ilgi duyan bir blog yazarıyım. Moda ve güzellik konusundaki bilgilerimi, stil ve özgüven geliştirme üzerine ipuçları ile birleştirerek, takipçilerime kendilerini en iyi şekilde ifade etmeleri için ilham vermeye çalışıyorum. Eğer Bu Yazımı beğendiysen lütfen beğenip yorum yapmayı unutma. Sosyal medya hesabınızda paylaşarak bana destek olabilirsiniz. Her bir paylaşım ve yorum benim için çok değerli!
5 1 oy
Puan
zorunlu değil

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu